تبلیغات
شیکسون - دستگیری مدیر یک صفحه جعلی همسریابی در اینستاگرام

دستگیری مدیر یک صفحه جعلی همسریابی در اینستاگرام

یکشنبه 25 مهر 1395 08:08 ب.ظ

 

دستگیری مدیر یک صفحه جعلی همسریابی در اینستاگرام

 • دستگیری مدیر یک صفحه جعلی همسریابی در اینستاگرام

  فرمانده انتظامی زرند گفت: فردی که با راه اندازی یک کانال با عنوان همسریابی دائم و موقت در شبکه اجتماعی اینستاگرام فعالیت می کرد، را دستگیر کردیم.

  به گزارش ایسنا، سرهنگ "نور علی چوگانی" گفت: در پی رصد و پایش صورت گرفته توسط کارشناسان پلیس فتای استان در فضای مجازی، فردی با ایجاد  صفحه ای با نام ازدواج دائم و موقت در شبکه اجتماعی اینستاگرام شناسایی شد.

  وی در خصوص چگونگی فعالیت این کانال در فضای مجازی اظهار کرد: متهم در این صفحه اینستاگرام راه های ارتباطی بین دختران و پسران را مهیا می کرد و به بهانه عضو شدن در کانال های غیراخلاقی افراد را به عضوشدن در این کانال راهنمایی می کرد.

  فرمانده انتظامی زرند افزود: با هماهنگی مرجع قضائی اقدامات قانونی توسط تیم عملیاتی پلیس امنیت عمومی زرند انجام و بررسی های لازم برای شناسایی و دستگیری متهم آغاز شد.

   چوگانی ادامه داد: در تحقیقات مشخص شد شماره تلفن مذکور با ثبت عنوان جعلی فعال است ،بنابر این موضوع بصورت ویژه در دستور کار قرار گرفت.

  وی افزود: در بررسی کارشناسان پلیس امنیت عمومی، هویت و مالک خط و مدیر کانال شناسایی و متهم به این پلیس احضار شد.

  این مقام انتظامی تصریح كرد: متهم در بازجویی های اولیه پس از رؤیت مستندات و ادله به جرم انتسابی اعتراف كرد.

  چوگانی با هشدار و توصیه به كاربران در فضای مجازی ابراز كرد: کلاهبرداران از طریق ایجاد پروفایل در سایت های همسریابی و دوستیابی با جعل هویت، جنسیت و جلوه دادن خود به عنوان فردی با شرایط ایده آل، اقدام به فریب جوانان کرده و پس از ایجاد ارتباط عاطفی و برقراری راه تماس دائمی، با ترفندهای مختلف از جمله مطرح نمودن موضوع خواستگاری و مواردی از این قبیل، بزه دیدگان را فریب می دهند.

  فرمانده انتظامی زرند در پایان خاطر نشان كرد: از کلیه کاربران شبکه های اجتماعی می‌خواهیم در صورت مواجهه با موارد مشکوک، مراتب را از طریق 110 یا سایت پلیس فتا به آدرسCyberpolice.ir بخش ارتباطات مردمی به این پلیس اعلام كنند.